Výměna oleje

Potřebujete vyměnit motorový, anebo převodový olej? Desítky našich autoservisů si hravě poradí s výměnou oleje klidně i v automatické převodovce. Předem známá cena a profesionální přístup automechaniků je samozřejmostí!

Inter Cars Služby Jsem motorista Výměna oleje

Výměna oleje téměř kdekoliv

Desítky autoservisů v celé ČR jsou pro vás k dispozici na kvalitní výměnu oleje ve vašem autě, nákladním autě či motorce. Naši automechanici vám individuálně doporučí nejlepší typ oleje do auta a dopředu sdělí přesnou cenu za servis vozu. Ať už hledáte výměnu oleje v Praze, Brně, anebo jakémkoliv jiném městě, naše síť Q-Servis je pro vás k dispozici.

Najít nejbližší místo na výměnu oleje

alt Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Kralovehradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj

Na profesionální výměně oleje záleží

Výměna oleje profesionály vám ušetří mnoho starostí a peněz. Zvolit správný motorový olej a přizpůsobit se potřebám motoristy není jen tak. O tom, že problematika výměny oleje není jednoduchá záležitost, se můžete přesvědčit v odpovědích na nejčastější otázky, které se problematice výměny oleje věnují.

Zjistěte více o výměně olejů

FAQ

Jak často měnit olej do auta?

 • V závislosti na značce vašeho vozu je ideální měnit olej každých 10 000 až 15 000 km.

Jaká je cena výměny oleje v automatické převodovce a v čem spočívá?

 • Náklady na výměnu oleje v automatické převodovce se pohybují od 7 000,-. Průměrná částka je však častěji okolo 10 000 – 15 000 Kč. U větších modelů aut se cena může vyšplhat až k 20 000 Kč. Tyto náklady zahrnují cenu oleje, ale i potřebných filtrů. Pokud vás zajímá více informací o ceně výměny oleje v automatické převodovce, můžete si přečíst náš podrobný článek.

Jaká je cena výměny oleje v manuální převodovce a v čem spočívá?

 • Náklady na výměnu oleje v manuální převodovce se liší v závislosti na typu oleje a velikosti převodovky. Zpravidla se částka pohybuje od 2 000 Kč. Proces výměny oleje v manuální převodovce obvykle zahrnuje vypuštění starého oleje, výměnu olejového filtru a přidání nového oleje.

Jak zjistit typ oleje do auta?

 • Typ oleje pro vaše vozidlo zjistíte v návodu k obsluze nebo se případně můžete podívat na nálepku v motorovém prostoru vozidla.

Jak zkontrolovat motorový olej?

 • Chcete-li zkontrolovat motorový olej, musíte najít měrku, která je zasunuta do motoru. Jakmile měrku najdete, vytáhněte ji a otřete čistým hadříkem. Poté vložte měrku zpět a následně ji vysuňte, abyste zkontrolovali hladinu oleje.

Kde koupit kvalitní motorový olej?

 • Pokud si troufnete na výměnu svépomocí, tak si ho můžete zakoupit například v našem eshopu, který nabízí širokou nabídku motorových olejů.

Kde odevzdat použitý motorový olej?

 • Použitý motorový olej můžete odevzdat zpravidla v nebližším obchodě s autodíly nebo v recyklačním centru.

Co dělat, když auto ‚‚žere‘‘ olej?

 • Pokud váš vůz "žere" olej, je nutné jeho množství pravidelně kontrolovat a případně doplnit. Možná budete však muset motor zkontrolovat automechanikem, aby zjistil, z jakého důvodu k úniku dochází a navrhl možná řešení opravy.

Jak dlouho trvá výměna oleje v autě?

 • Výměna oleje v autě trvá přibližně 20-30 minut.

Jak vypustit olej z motoru?

 • Pokud chcete vypustit olej z motoru, musíte najít vypouštěcí zátku oleje, která se nalézá na spodní části vozidla. Jakmile vypouštěcí zátku oleje najdete, odstraňte ji a nechte olej vytéct do záchytné misky.

Je automobilový a motocyklový olej stejný?

 • Automobilový a motocyklový olej nejsou stejné. Motocyklový olej je speciálně určen pro použití v motorech motocyklů.

Může se motorový olej zkazit?

 • Motorový olej se může zkazit, pokud není správně skladován. Pokud je motorový olej vystaven působení vzduchu a světla, může se znehodnotit.

V čem se liší výměna oleje do motorky?

 • Proces výměny motocyklového oleje je podobný jako výměna automobilového oleje. Pro motocykl je však třeba použít jiný typ oleje.

Může olej do auta zmrznout?

 • Automobilový olej může zamrznout, respektive spíše ztuhnout. Zpravidla to však nezpůsobí žádné komplikace – ve chvíli, kdy se vám motor podaří nastartovat, nehrozí žádný závažný problém.

Jak se vyrábí motorový olej?

 • Motorový olej se vyrábí z ropy. Olej se rafinuje a poté se mísí s přísadami, aby vznikl konečný produkt.

Jaká je nejlepší značka motorového oleje?

 • Neexistuje jedna ‚‚nejlepší‘‘ značka motorového oleje, jedna z našich nejprodávanějších značek je například Motul nebo Comma.