Helmy SHARK – novinky pro rok 2020

Helmy SHARK – novinky pro rok 2020

Francouzský výrobce znovu vstupuje do nové sezóny. Helmy SHARK mají u stávajících modelů několik nových grafik, ale také přibyly zcela nové modely do nabídky pro nadcházející sezónu. Přečtěte si následující souhrn novinek a možná vás některý z modelů zaujme natolik, že ho letos přidáte do vašeho motocyklového vybavení.

SHARK EVOJET

Toto je úplná novinka v řadě SHARK. Výklopná přilba, u které jsou hledí a čelist vzájemně spojeny a otevírány společně. Inovativní koncept kombinuje výhody otevřených, integrálních a vyklápěcích přileb, aniž by zapomněl na neuvěřitelný styl inspirovaný „městskou mobilitou“. Jedná se o směs moderního, průmyslového a technologického inovativního řešení a elegance. Ideální pro uživatele městských skútrů, maxiskútrů a roadster motocyklů.

Zajímavým faktem je interiér vyrobený z recyklovaných vláken. Rychle a snadno zvednutá čelist poskytuje úhel pohledu nedosaženého u jiných typů přileb, bez ohledu na to, zda jezdec jede ve verzi „jet“ nebo „integrální“.

Při navrhování přilby SHARK EVOJET byly detaily dotaženy k dokonalosti a aerodynamika je ideální. Mechanika čelisti a hledí jsou zcela neviditelné a přilba získala zajímavý dvoubarevný obraz.

SHARK EVO-ES

EVO-ES je mimořádně zajímavý model modulární přilby, certifikovaný v otevřené i integrální verzi. Je určen především uživatelům, kteří se pohybují ve městě a řeší  mnoho pochůzek, jako jsou kurýři nebo třeba majitelé skútrů. Přilba EVO-ES ztělesňuje všechny znalosti a zkušenosti značky SHARK s konstrukcí přileb. Ať už přilbu užíváte otevřenou, či uzavřenou, Shark EVO-ES bude vždy přizpůsoben vašim potřebám.

 

SHARK Citycruiser

Citycruiser je nejexkluzivnější model v řadě otevřených přileb SHARK. Byl navržen s důrazem na dosažení nejvyšší možné bezpečnosti v každodenních jízdách po městě i mimo něj. Zvláštní důraz byl kladen na ochranu bradové a čelisťové oblasti. SHARK Citycruiser v současné době nemá ve své třídě konkurenci z hlediska bezpečnosti. Novinkou je interiér vytvořený pomocí recyklovaných vláken.

 

SHARK S-Drak 2

Dalším segmentem přileb v kolekci SHARK 2020 jsou městské přilby (divize METRO) určené uživatelům skútrů, ale také, díky jejich stylovému vzhledu, majitelům motocyklů cruiser nebo café racer. S-DRAK 2 je druhá generace tohoto populárního modelu. Nejdůležitější změnou oproti předchozímu modelu je zavedení nového upevňovacího prvku, který je odolnější a snadněji se používá. Důležitým zlepšením je také změna spojení mezi hledím a pláštěm, díky které se snižuje množství vzduchu vstupujícího do přilby. Tento model se též vyrábí v modelové řadě S-Drak 2 Carbon, kde nám již název napovídá o použitém materiálu.

SHARK Spartan GT 

Nenechte se zmást podobností s předchozími verzemi modelu Spartan! Skořepina této přilby byla přepracována. Spartan GT je určen lidem, kteří jsou příznivci sportovní jízdy, ale díky upínání za pomoci dvojitého DD kroužku je to také varianta pro ty, kteří chtějí trénovat na závodním okruhu.

 

SHARK Spartan GT Carbon 

Integrální a lehká přilba Shark Spartan GT Carbon je moderní model vytvořený pro pohodlí a efektivitu při jízdě. Rozdíl mezi verzí GT vyrobenou pouze ze skleněných vláken a verzí GT Carbon s dodatečnou, uhlíkovou horní vrstvou, je na první pohled viditelný a umocňuje sportovní styl této přilby. Je to však také přilba, která bude skvělá na cesty, protože sluneční clona a účinné větrání zajistí pohodlí během každé jízdy.