Inter Cars MoToman Team měl napilno

Inter Cars MoToman Team měl napilno

Uplynulé 2 víkendy bylo pro Inter Cars MoToman team hodně hektické. V neděli 4.6. tým nemohl chybět na jednom z vrcholů sezóny, závodě v Pacově a hned následující víkend, 10. a 11.6., se účastnil exhibičních vystoupení na motoristické slavnosti Legendy. Ale hezky popořadě.

Pacov i přes vrtkavé počasí dostál svému jménu a sešla se zde velmi silná konkurence i početná divácká kulisa.

Velkou radost všem našim fanouškům udělala Lucie Simonová (#82, Yamaha), která opět obsadila stupně vítězů, konkrétně skvělou druhou příčku za nedostižitelnou Steffi Laier z Německa. V celkovém pořadí se posunula na druhou třetí příčku se ztrátou pouhých 5 bodů na druhou Barboru Laňkovou. „Jsem ráda, že se mi konečně podařil závod bez chyb a dojela jsem na pódiu. Před Pacovem jsem hodně pracovala na fyzické kondici a na tamní trati se mi vždy docela dařilo. Se závodem jsem konečně spokojená“, říkala po závodě Lucie Simonová.

 

Ve třídě Veterán startoval Michal Buchta (#75, Honda). Tomu se v Pacově tolik nedařilo. Skončil 9. a 6., v seriálu si pohoršil a po dvou nevydařených závodech se propadl na čtvrté místo. Na třetího Ivana Černého ztrácí čtyři body a to je v motokrosu zanedbatelný rozdíl. „Celý den jsem měl problémy s dýcháním. Po několika minutách jízdy jsem nemohl pořádně dýchat a propadal jsem se. Pacov byl hodně rychlý a na rozbitých sjezdech jsem jel raději na jistotu a tam mi všichni trochu odjížděli. Mnoho jezdců na rozbité sjezdy také doplatilo“, komentoval své vystoupení Michal Buchta.

V kategorii MX2 zaznamenal nejlepší výsledek v sezóně nejmladší člen týmu Denis Poláš (#97, KTM). Přestože si v první finálové jízdě pohmoždil nohu, dojel 11. V druhé finálové jízdě si polepšil na 9. příčku a v absolutním pořadí se drží v TOP 10. Jak závod viděl sám Denis? „Starty se mi moc nevydařily, v první jízdě jsem byl kolem dvacátého místa a ve druhé jsem odjížděl mezi posledními. V první jízdě jsem si navíc zranil nohu na doskoku a mezi rozjížďkami jsem si nohu ledoval. Nakonec jsem se rozhodl, že do druhé jízdy nastoupím. Docela se mi dařilo probojovávat vpřed a v cíli to byla devátá pozice. S tímto výsledkem jsem velmi spokojený.“

Ve třídě MX1 obvykle startuje Maďar Márk Szöke (#795, KTM), ale bohužel měl čtrnáct dní před Pacovem nezaviněný pád na závodě maďarského mistrovství a odnesl si z něj zlomené zápěstí. Jako náhradník nastoupil do MX1 Jakub Hruška (Suzuki), který je na českých tratích dobře znám. Hruška do první jízdy odstartoval v TOP20 a po celý závod sváděl souboje o body. Po několika výměnách vybojoval 18. místo. Druhá jízda ale nabrala úplně jiné tempo. Dobrý start sliboval boje o pozici v TOP10. Když už byl Hruška na 11. místě, měl v jednom ze sjezdů nepříjemný pád. Vlétl do reklamních bannerů a silně se udeřil do hlavy. Otřesený Hruška si po pádu z jízdy nic nepamatoval.

Co na pacovské výsledky říká manažer týmu Josef Toman?„Z mé strany vládne spokojenost. Pódium podržela Lucie Simonová, která jela velice dobře, a vyšly jí klíčové starty. S výkonem Denise Poláše jsem moc spokojený, jelikož i přes jeho problémy s nohou dokázal vybojovat celkové desáté místo, které jsem si před závodem přál. Michal Buchta měl problémy s dýcháním a v Opatově jistě opět ukáže, že umí bojovat o podium. Bohužel Jakub Hruška mněl v první jízdě nezaviněný pád, když ho poslal jezdec k zemi, a v druhé jízdě mněl v dobře rozjetém závodě pád a s lehkým otřesem mozku.  Doufám, že bude v pořádku a mužem s ním dále počítat. Pokusíme se na další závod připravit ještě o něco lépe, abychom získali ztracené body do šampionátu,“ říká Josef Toman.

Rozhovory v cíly:
 

Minulý víkend pak na jezdce Inter Cars MoToman Teamu, konkrétně Lucii Simonovou a Michala Buchtu, čekaly trochu jiné závodnické povinnosti. Během motoristické akce Legendy 2017 měl tým milou povinnost prezentovat motokros v tom nejlepším světle. A že bylo na co se koukat! Na krátké technické trati nechyběly ani 2 skoky a diváci měli možnost sledovat motokros ve své nejčistší podobě z bezprostřední blízkosti! 

To se líbilo i Josefu Tomanovi, manažerovi Inter Cars MoToman teamu. "Měl jsem velkou radost, že jsme mohli předvést kvalitní motokrost a těšil mě i zájem diváků - během všech jízd jimi byla trať doslova obsypaná!"