2. závod Inter Cars MoToman teamu: i přes chyby držíme krok!

2. závod Inter Cars MoToman teamu: i přes chyby držíme krok!

Zima, sníh, déšť a silná konkurence čekala tým Inter Cars MoToman Team na dějišti druhého závodu seriálu mistrovství republiky Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR. Do nepříznivého počasí v Dalečíně na Vysočině dorazil tým v plném složení a měl zástupce v každé ze čtyř mistrovských tříd.

V nabité konkurenci třídy Žen startovala Lucie Simonová (#82, Yamaha), která již v úvodním závodě naznačila, že do špičky rozhodně patří. Simonová je mistryní startů a do první jízdy vyrazila jako druhá za Němkou Steffi Laier. Několik úvodních kol to vypadalo, že by mohla druhé místo udržet. Za ní už ale dotahovala obhájkyně titulu Barbora Laňková. Laňková nakonec Simonovou překonala a těsně po té přišel nezaviněný pád a nutná zastávka v depu. „Přede mnou upadla jezdkyně o kolo zpět a já jsem do ní narazila a také upadla. Bohužel jsem měla ohnutá řídítka a musela jsem zajet do depa,“ prozrazuje Simonová, která jízdu po velké stíhačce dojela na šesté pozici. Druhou jízdu odstartovala také výborně – na třetím místě – ale následně přišel opět pád a propad na sedmou pozici. Simonová se však nevzdala a ukázala bojovného ducha. V posledním kole předjela Kristýnu Vítkovou a dojela si pro třetí místo. Celkově skončila na čtvrté pozici a čtvrtá je i v šampionátu. „Dnes se mi jelo docela dobře, od Lokte byla znát lepší fyzička a se čtvrtým místem jsem celkem spokojená,“ říká Simonová.

Simonová   Simonová   Simonová

Velmi sledovaným závodníkem byl Michal Buchta (#75, Honda) ve třídě Veterán. Ten jel svůj domácí závod za velké podpory fanoušků. Buchta to nemá ve své třídě jednoduché, jelikož první dva piloti průběžného pořadí Žerava a Kadleček, jsou výkonnostně trochu dál než ostatní a tak se především bojuje o třetí místo. Před první jízdou se přehnala velká sněhová vánice, kvůli které musel být start odložen. Nový start Buchtovi příliš nevyšel, jelikož na konci startovní rovinky musel kvůli Žeravovi trochu ubrat a závod rozjížděl ze šesté pozice. Postupně se však prodíral vpřed a dojel na čtvrtém místě. „Kvůli sněhu byla první jízda ze začátku velmi opatrná. Dost to klouzalo a jsem rád, že jsem to dotáhl na čtvrté místo,“ komentuje Buchta. Buchtovi ve druhé jízdě hned na startu zhasla motorka a vyrážel z úplně posledního místa. Zdravě naštvaný dotahoval, co šlo a v cíli to pro něj znamenalo šesté místo. Celkově skončil Buchta na čtvrtém místě a udržel si třetí příčku v průběžném pořadí. „Druhou jízdu jsem si i po špatném startu nesmírně užil. Sice jsem přijel fyzicky vyčerpaný, ale spokojený. Celkové čtvrté místo je výsledek nad očekávání a děkuji celému týmu, ve kterém panuje velká pohoda,“ doplňuje Buchta.

Buchta   Buchta   Buchta

Slovenský jezdec ve třídě MX2 Denis Poláš (#97, KTM) dokázal potrápit i zkušené jezdce této třídy. Poláš měl horší úvodní jízdu a ve druhé si již polepšil. Start do první jízdy nevyšel dle předpokladů a vyjížděl mezi posledními. Ke konci prvního kola byl již na 22. pozici. Následně se dokázal konstantní jízdou dostávat vpřed a dokončil na 13. místě. „Start byl opravdu hrozný, jel jsem mezi posledními, ale následně jsem chytil dobré tempo a dojížděl jsem soupeře. Bohužel ke konci jízdy začalo hustě sněžit a nebylo nic vidět,“ říká Poláš. Druhá jízda byla již od startu lepší. Odstartoval kolem 15 pozice a postupně šel vpřed. Svojí bojovnost ukázal v posledním kole, když předjel Jonáše Nedvěda na jedenáctém místě. Celkově skončil také na 11. místě a průběžně je desátý. „Druhá jízda byla lepší i díky startu, ale celkově je ještě potřeba trochu zapracovat při tréninku,“ doplňuje Poláš.

Poláš   Poláš   Poláš

Poprvé se letos na českých tratích objevil Maďar Márk Szöke (#795, KTM). Ten v Maďarsku trénuje na tratích s měkkým podkladem, jako je v Dalečíně. Szöke se při prvním startu vyhnul hromadnému pádu, který ho ale trochu přibrzdil a závod rozjížděl kolem dvacáté pozice. Startovním polem proplouval vpřed a v posledním kole ještě stihl předjet Františka Smolu na čtrnácté pozici. Druhou jízdu odstartoval lépe, ale po celou dobu zůstal za zády Michla Votroubka, přes kterého se nemohl dostat. V jednu chvíli byli oba i kolem desáté pozice, ale pak se společně propadli. Szöke dvě kola před cílem nakonec Votroubka překonal a dojel si pro 11. místo. Celkově byl na 12. místě.

Szöke   Szöke   Szöke

A jak viděl závod manažer týmu Josef Toman?„V průběhu dne se situace na trati nevyvíjela nejlépe a měli jsme hodně smůly. Když se podívám na výsledky, jsem rád,  že i po veškerých problémech se pořád držíme v TOP5 ve třídě Veteránů a Žen. Ve třídě MX2 se Denis Poláš dostal průběžně také do TOP10, což je dobrý výsledek. Nicméně prostor pro zlepšení ještě samozřejmě máme. Chtěl bych poděkovat všem, že jsme tyto velmi nepříznivé závody přežili ve zdraví.“

tým

Další závod MM ČR se pojede na jedné z divácky nejatraktivnějších tratí – v Pacově o prvním červnovém víkendu 4.6.

Výsledky:

MX1                     
Celkově: 1. Michek Martin (1-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 2. Romančík Jaromír (6-2, JD191 KTM Racing Team, KTM), 3. Sukup Marek (3-3, HT Group Racing Team, Kawasaki),... 12. Szöke Márk (14 - 11, Inter Cars MoToman Team, KTM)
Průběžně: 1. Michek Martin 95b., 2. Romančík Jaromír 81b., 3. Weschta Rudolf 74b.,... 17. Szöke Márk 17b.

MX2                     
Celkově: 1. Szvoboda Bence (1-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 2. Jaulin Sulivan (2-2, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 3. Liška Patrik (3-4, HT Group Racing Team, Yamaha),... 11. Poláš Denis (13 - 11, Inter Cars MoToman Team, KTM)
Průběžně: 1. Szvoboda Bence 97b., 2. Jaulin Sulivan 89b., 3. Krč Martin 76b.,... 10. Poláš Denis 37b.

Ženy                    
Celkově: 1. Laier Steffi (1-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 2. Laňková Barbora (2-2, Action Racing Team, Suzuki), 3. Vítková Kristýna (4-4, Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha), 4. Simonová Lucie (6-3, Inter Cars MoToman Team, Yamaha)
Průběžně: 1. Laier Steffi 100b., 2. Laňková Barbora 84b., 3. Vítková Kristýna 76b., 4. Simonová Lucie 75b.

Veterán                             
Celkově: 1. Žerava Martin (1-1, Team MAX2, Suzuki), 2. Kadleček Michal (2-2, KRTZ, Husqvarna), 3. Černý Ivan (6-3, Orion Racing Team, KTM), 4. Buchta Michal (4-6, Inter Cars MoToman Team, Honda)
Průběžně: 1. Žerava Martin 100b., 2. Kadleček Michal 88b., 3. Buchta Michal 71b.