První závod, první vavříny!

První závod, první vavříny!

Úvodní podnik Buksa/Ados mezinárodního mistrovství České republiky v motokros 2017 hostila velmi náročná trať v Lokti, kde se každoročně jezdí závody mistrovství světa. Těžká trať jezdcům Inter Cars MoToman Teamu svědčila a odvážejí si hned čtyři třetí místa.

Tým do Lokte bohužel nenastoupil kompletní. Na startu třídy MX1 chyběl maďarský reprezentant Márk Szöke z důvodu zdravotních problémů. O to však byla v cíli větší radost, když hned v první rozjížďce dne dokázala Lucie Simonová (třída Ženy, Yamaha) dojet na senzačním třetím místě. Simonová měla vynikající start do obou jízd a svým sokyním předvedla, že ze svého umění nic nezapomněla, ba naopak. Jediná závodnice, která měla lepší start, byla několikanásobná mistryně světa Steffi Laier. Simonová obě jízdy dlouho jela jako druhá za Laierovou, ale ke konci jízdy podlehla svým soupeřkám. V první jízdě jí překonala úřadující mistryně republiky – Barbora Laňková a ve druhé jízdě po urputném souboji podlehla Kristýně Vítkové. Celkově zvítězila Němka Steffi Laier, která neměla konkurenci. Simonové dvě třetí místa nakonec na celkovou „bednu“ nestačila a brala čtvrtou příčku.

„Se závody jsem spokojená. Rychlost mám, jen ještě musím trochu pracovat na fyzické kondici. Zadarmo to těm mladým nedám. Uvidíme, jak se bude sezóna dál vyvíjet,“ prozrazuje bojovnice Lucie Simonová.

Simonova

   

Simonova

   

Simonova

Již minulý rok dokazoval Michal Buchta (třída Veterán, Honda), že umí být velmi rychlým závodníkem. Oba starty měl taktéž vynikající, ale první jízdu si zkomplikoval, když udělal chybu a ze čtvrtého místa se propadl až na sedmé. Buchta se však jen tak nevzdal a po několika pěkných předjížděcích manévrech prolétl cílem na čtvrtém místě. Druhou finálovou jízdu už měl klidnější, když vystartoval na čtvrtém místě a v průběhu jízdy si vyšlápl na Marka Nešpora a bral třetí místo. Vítězem Veteránů se stal Martin Žerava, druhý dojel Michal Kadleček a celkové pódium doplnil Michal Buchta. „Oba starty se mi až překvapivě povedly. A to jsem startovacího asistenta montoval až večer před závodem. Celkově se mi jelo velmi dobře a jsem spokojený, že hned z prvního závodu si odvážím pódium. Motorka i tým fungují perfektně a vše probíhá v naprosté pohodě,“ komentuje svůj výkon Buchta.

start

   

buchta

   

Poslední třída bojující o první body z MM ČR byla třída MX2. V té za tým startoval Denis Poláš (KTM). Poláš měl úvod sezóny trochu vlažnější a z těžké loketské trati si odváží porci 19 bodů.  V obou jízdách velmi bojoval, ale nakonec to stačilo „jen“ na dvanácté místo v celkovém pořadí. Poláš měl dva dobré starty kolem 8. pozice, ale následně se pořadím trochu propadl. V první jízdě dojel na 12. místě a ve druhé si polepšil na 11. místo. „Celkově moc spokojený nejsem. Čekal jsem trochu lepší výsledek a mám na čem pracovat. Oba starty se mi celkem povedly, byl jsem někde uprostřed pole. Trať byla hodně tvrdá a rozbitá,“ komentuje jízdu Denis Poláš.

Polas

   

Polas

   

Polas

A jak viděl Loket manažer týmu Josef Toman? „Já jsem neuvěřitelně šťastný. Takový výsledek z úvodu sezóny jsem opravdu nečekal. Jsem na všechny nesmírně hrdý. Bylo vidět, že zimní přípravu nikdo nepodcenil a do závodu dali opravdu vše. Máme samozřejmě několik věcí, které se dají zlepšit a budeme na nich dále pracovat. Musím všem poděkovat za dobře odvedenou práci,“ doplňuje výkon týmu Josef Toman.

Další závod MM ČR pokračuje již za tři týdny 23.4. na krásné trati v Dalečíně, jste srdečně zváni!

Výsledky:

MX1 celkově: 1. Michek Martin (3-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 2.Weschta Rudolf (1-5,Team MAX2, Suzuki), 3. Kovář Václav (4-3, HT Group Racing Team),…

MX2 celkově: 1. Szvoboda Bence (2-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 2. Jaulin Sulivan  (1-3, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 3. Krč Martin (3-2, SZA Stav Racing Team, KTM),… 12. Poláš Denis (12-11, Inter Cars MoToman Team, KTM),…

Ženy celkově: 1. Laier Steffi (1-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM), 2. Vítková Kristýna (4-2, Yamaha Čepelák Racing Team), 3. Laňková Barbora (2-4, Action Racing Team, Suzuki), 4. Simonová Lucie (3-3, Inter Cars MoToman Team, Yamaha),…

Veterán celkově: 1. Žerava Martin (1-1, Team MAX2, Suzuki), 2. Kadleček Michal (2-2, KRTZ, Husqvarna), 3.  Buchta Michal (4-3, Inter Cars MoToman Team, Honda),…