VIDEO: Jak hodnotí Aleš Loprais letošní Rallye Dakar?

VIDEO: Jak hodnotí Aleš Loprais letošní Rallye Dakar?

Nejlepší český účastník letošní Rallye Dakar, ambasador servisní sítě Q-SERVICE, zamířil ihned po svém návratu do ČR na tiskovou konferenci, pořádanou společností Inter Cars.

Skvělý jezdec,  synovec  šestinásobného vítěze Rallye Dakar Karla Lopraise, se s novináři podělil o čerstvé dojmy ze závodu. V konkurenci 60 kamionů a tradičně obtížných podmínkách skončil na vynikajícím 4. místě.  Nikoli ale za volantem Tatrovky, nýbrž v nizozemském závodním týmu s pronajatým kamionem německé značky MAN. Stalo se tak poté, kdy technický komisař odmítl připustit Tatru ke startu. 

 

 

 

„Čtvrté místo je skvělý výsledek,“ uvedl Aleš. „Jenže já brambory moc rád nemám. Musím ale vzít v úvahu, že před rallye jsem toho s Manem mnoho nenajezdil.  Pouhých 250 testovacích kilometrů, v dunách přitom vůbec nic.  Cítil jsem, že v rozjezdech etap jsem příliš pomalý. I přesto se před nás dostaly pouze tři posádky silného továrního týmu Kamaz. Proniknout mezi ně je úspěch. Uvědomil jsem si to ve chvíli, když nám ostatní posádky k úspěchu gratulovaly.“ Před mladým závodníkem stojí největší dilema jeho závodní kariéry. Tatra nebo MAN? K Tatře ho poutá citová vazba, MAN nabízí zázemí silného týmu.  Rozhodnout se chce do konce dubna.

 

 

 

Aleš Loprais, ambassador sítě nezávislých autoservisů Q-SERVICE, poděkoval i partnerům, mezi něž patří společnost Inter Cars, pořadatel tiskové konference.  A jeho plány pro Dakar 2016? Má v nich jasno: „Závod dělá konkurence a my musíme patřit k nejlepším!“