Udílení ceny „Ď“ v Národním divadle

Udílení ceny „Ď“ v Národním divadle

Stejně jako v loňském roce nás i letos Domůvek ze Strážnice nominoval na "Cenu Ď" udělovanou mecenášům, morálním vzorům a dobrodincům. Byli jsme nominováni v kategorii Cena Ď pro mecenáše nebo dobrodince dětských domovů a ústavů sociální péče pro děti v ČR.

12. ročník udílení cen se konal 21. června 2012 v Národním divadle. Slavnostní ceremonie se zúčastnili takové osobnosti, jako Dominik Duka - arcibiskup pražský, metropolita a primas český (byl oceněn v kategorii „Morální vzor“), MUDr. Přemysl Sobotka - 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR, Bela Gran Jensen - prezidentka Hnutí na vlastních nohou - Stonožka, Mgr. Miroslav Bobek - ředitel ZOO Praha, generálmajor Miroslav Žižka - zástupce náčelníka Generálního štábu AČR a mnozí další. Zajímavostí bylo udělení Ceny Ď v kategorii „Morální vzor v zahraničí“. Jejím laureátem se stal ministerský předseda Norského království Jens Stoltenberg, za jeho postoj při řešení situace po teroristickém útoku, při kterém zahynulo přes sedmdesát, většinou mladých norských občanů. Cenu z rukou kardinála Duky převzal v zastoupení norský velvyslanec v České republice Jens Eikaas.

Přestože jsme z nominovaných nakonec oním "vítězem" nebyli, nijak to neubírá na významu naší práce a podpory sociálních pojektů, jakým je v našem případě IC Family. Děkujeme všem za realizaci tohoto společného projektu!