Jak často vyměňovat kabinový filtr?

Jak často vyměňovat kabinový filtr?

V našich autech trávíme čím dál tím více času, ať už je to kvůli zahlceným vozovkám, nebo kvůli našemu zaměstnání. Neměli bychom tedy podcenit kvalitu vzduchu, který dýcháme po celou dobu jízdy v autě, za kterou je zodpovědný kabinový filtr.

V tomto článku vám ukážeme, jak a jak často vyměňovat takzvaný kabinový filtr, který filtruje vzduch přiváděný do kabiny z venkovního prostředí.

výměna kabinového filtru

Proč měnit kabinový filtr?

Každý filtr má svou „dobu trvanlivosti“. I když jsou kabinové filtry často opomíjené, určují kvalitu vzduchu, který dýcháme v kabině. Po nějakém čase se filtr zanese částečkami prachu, pylu a jiných nečistot a jeho účinnost se tak snižuje. To pocítí hlavně alergici a lidé citliví na kvalitu okolního vzduchu.

Dobrý nový filtr umí kromě pevných částeček odfiltrovat i některé bakterie a viry a eliminovat nepříjemné zápachy.

Kdy vyměnit kabinový filtr?

Aby filtrace fungovala tak, jak to avizuje výrobce, kabinové filtry by se měly vyměňovat jednou za rok nebo alternativně po cca 30 000 najetých kilometrech. Pokud jste alergik a jste citlivý na kvalitu vzduchu, doporučujeme váš filtr měnit častěji, zhruba jednou za půl roku nebo před a po pylové sezoně.

Jak vybrat kabinový filtr?

Na trhu se můžeme setkat s více typy kabinových filtrů. Hledejte vždy takové, které vám garantují účinnost alespoň 90 %.

Nejlepší účinnosti filtrace vám zaručí kabinové filtry s aktivním uhlím. Tyto filtry se můžou chlubit účinností 99,99 % a kromě pevných částeček ze vzduchu zachycují také bakterie a viry, zabraňují tvorbě plísní a eliminují zápachy.

S výměnou neváhejte

Kabinový filtr je řidiči často opomíjený, proto je možné, že ani ten váš se dlouhou dobu výměny nedočkal. Investujte do nové filtrace a kvalitu vzduchu, který v autě dýcháte, pocítíte okamžitě. Neváhejte a filtrujte! Naše síť servisů Q-servis je pro vás připravena.