Ondřej Vostatek vicemistrem Evropy!

Ondřej Vostatek vicemistrem Evropy!

Přečtěte si tiskovou zprávu o úspěchu teprve sedmnáctiletého českého jezdce Ondry Vostatka!

Ondřej Vostatek se stal vicemistrem Evropy

20. – 21. listopadu 2021 ukončil ve Valencii sezónu sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek. V šampionátu FIM CEV Repsol v kategorii Superstock 600 vybojoval celkem šestkrát pódiové umístění a s celkovým počtem 157 bodů se stal vicemistrem Evropy.

Poslední závod sezóny si chtěl Ondřej užít a rozloučit se ještě jedním pódiem. Během tréninků ve čtvrtek se povedlo dobré nastavení motocyklu, ale Ondřej bohužel dvakrát havaroval. Naštěstí zůstal nezraněn a odnesla to pouze kombinéza a motocykl. Do pátečních tréninků se změnily podmínky a začalo hustě pršet. Po dvou pádech z předchozího dne začal Ondřej opatrně. Postupně se mu dařilo zlepšovat svůj čas, ale na motocyklu se necítil příliš dobře. Sobotní kvalifikace se jela opět za mokrých podmínek. Ondřej stále hledal potřebnou jistotu a skončil nakonec ve své kategorii čtrnáctý.

V neděli došlo ke změně počasí a závod se odjel na suché trati. Ondřej měl výborný start a dostal se o dva startovní rošty dopředu a mířil za první skupinkou. Držel se ve skupince, která bojovala o čtvrté místo v kategorii Superstock 600. Pět kol do konce závodu byl závod ale předčasně ukončen červenou vlajkou, kvůli hořícímu motocyklu na trati. Český jezdec tak v posledním závodě sezóny nakonec obsadil šestou příčku. V konečném pořadí šampionátu skončil na výborném druhém místě a stal se vicemistrem Evropy v kategorii Superstock 600.

Ondřej Vostatek po závodě uvedl:

„Bohužel se mi nepodařilo zakončit sezónu, jak jsem chtěl a rozloučit se ještě jedním pódiem, ale někdy to holt nejde. Měl jsem velké štěstí, že jsem po těch pádech v tréninku zůstal nezraněný a mohl nastoupit do závodu. Podle dat z telemetrie jsem hodně tlačil na pneumatiky a měl jsem větší průjezdové rychlosti než Alex. Myslím, že to bylo způsobeno změnou pneumatik. Naposledy jsem tu jel na pneumatikách, které se používají v Mistrovství světa Supersportů, a jel jsem na nich i poslední závody v ESBK.“

„ Jsem moc rád, že se mi podařilo získat druhé místo v celkovém pořadí, což bylo vlastně naším hlavním cílem. Myslím, že je to skvělý výsledek, vzhledem k tomu, že na začátku sezóny nebylo vůbec jisté, jestli budu moct startovat. Chtěl bych proto moc poděkovat Hektoru Faubelovi za to, že mě přijal, a celému týmu za vynikající práci. Dále chci poděkovat také všem našim partnerům, kteří mě podporovali tuto sezónu nebo podporují dlouhodobě. Moc si vážím toho, že můžu dělat to, co mám rád, takže díky moc! Jinak přípravy na sezónu 2022 už probíhají, a jakmile budeme mít nové informace, záhy zveřejníme další podrobnosti.“ Dodal na závěr Ondřej Vostatek.